Z ostatniej chwili

Jak zorganizować poprawiny?

Trzeba przyznać, że koniec wesela nie musi oznaczać końca zabawy! Pamiętaj, że wszystko zależy od ciebie, ale huczne świętowanie zamążpójścia może się przecież przeciągnąć – od tego są poprawiny! Generalnie za ich zorganizowaniem przemawia nie tyle chęć zaimponowania gościom i skupienia uwagi na sobie jeszcze jeden wieczór dłużej, ale przede wszystkim względy praktyczne. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak zorganizować niezapomniane poprawiny. Przeczytaj go koniecznie!


Zacznijmy od tego, że poprawiny oczywiście w pierwszej kolejności kojarzą się z okazją do przedłużenia świętowania waszego ślubu. Co za tym idzie wiążą się z większą ilością jedzenia, picia i tańców – takie mniej zobowiązujące wesele. Sądzę, że to właśnie przemawia do wielu par, które już w pierwszej fazie planowania ślubu wiedzą, że bez poprawin się nie obejdzie. Poprawiny są imprezą, na której zostają zwykle najbliżsi spośród gości, czyli często ci, których faktycznie chcieliście na ślubie zobaczyć. Poza tym stanowią okazję do pogadania, pożartowania i zwykłego spędzenia czasu z osobami, które poprzedniego wieczoru jedynie mijałaś na parkiecie. Przede wszystkim nie muszą stroić się w obcisłe, wyprasowane ubrania ani eleganckie, niewygodne buty, do tego na wysokim obcasie. Ponadto nie obowiązuje ich sztywna etykieta w zajmowaniu miejsc i zachowaniu przy stole. Do tego odpuszczony zostaje im nakaz tańczenia, dobrej zabawy i wznoszenia toastów z regularnością godną słynnych Szwajcarów. W dodatku nikt już nie zwróci uwagi na brak dodatkowych atrakcji, zespołu z muzyką na żywo czy wybitnie oryginalnych zabaw oczepinowych.


W przypadku, gdy udało ci się zaplanować wesele zgodnie ze swoją wizją, poprawiny nie będą stanowić najmniejszego problemu, ponieważ możesz nadać im taki ton, jaki tylko ci się wymarzy – od spokojnego obiadu, przez zakrapianą kontynuację biesiady z poprzedniego dnia, po imprezę taneczną w młodzieżowym stylu. Musisz jednak podczas przygotowań do wesela poświęć trochę czasu na przemyślenie stylu poprawin, abyś nie czuła się nieprzygotowana. Pamiętaj, że pytanie o imprezę “dzień po” padnie na pewno, więc dopilnuj, abyś miała przygotowaną odpowiedź, nawet jeśli będzie brzmiała po prostu “nie”.


Przede wszystkim jeżeli jednak zdecydujesz się na poprawiny, pamiętaj, że choć na luzie, nadal są one przyjęciem. Dlatego weź więc pod uwagę parę kluczowych czynników, które po prostu musisz przygotować. Są nimi: miejsce, liczba osób, koncepcja zabawy, jedzenie i picie, muzyka, pora dnia oraz strój.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak dobrze bawić się na studniówce oraz jak zorganizować wesele i chrzciny. Zapraszamy do czytania!

Często czytane

Ubranka do Chrztu Świętego
Zadania rodziców chrzestnych
Wyjątkowe prezenty na chrzest

Świeże newsy branżowe

Chrzciny – w domu czy w restauracji
Chrzest dziecka – obowiązki rodziców
Czy warto organizować wesele?
© Copyright ostbahn. All Rights Reserved.