Z ostatniej chwili

Przesądy studniówkowe, czyli co jest dobrze wiedzieć przed studniówką

Studniówka to bardzo ważny bal w życiu każdego maturzysty, dlatego poza odpowiednim strojem, dobrze zorientować się, może bardziej dla zabawy, ale też tak na wszelki wypadek w tym, co mówią przesądy studniówkowe, aby ustrzec się przed niespodziewanymi i złymi niespodziankami. Jak to mówią „strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Poniżej znajdziesz opis kilku najpopularniejszych oraz najważniejszych przesądów studniówkowych, a niektóre z nich są naprawdę interesujące. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że na pewno słyszeliście o czerwonej bieliźnie i podwiązce, zakazie ścinania włosów, ubraniu ulubionego krawatu oraz czegoś pożyczonego, gdyż wymienione przesądy należą do najbardziej znanych i najczęściej przestrzeganych. Poza nimi jednak istnieje też sporo innych, mniej znanych, które jednak warto znać podchodząc do studniówkowego balu. No cóż, w przesądy można wierzyć lub nie, ale w ten niepowtarzalny i jedyny wieczór warto wiedzieć czego z przezorności nie zrobić i na co uważać. Musisz wiedzieć, że jednym z najbardziej znanych studniówkowych przesądów polega na założeniu czerwonej bielizny. Otóż zgodnie z tradycją czerwona bielizna powinna przynieść powodzenie na maturze. Co ciekawe tą samą bieliznę należy założyć również w dniu egzaminu maturalnego. Przede wszystkim jednak bardzo ważnym elementem kobiecej, studniówkowej garderoby jest czerwona podwiązka założona na lewą nogę, ponieważ podobnie jak czerwona bielizna, także czerwona podwiązka powinna przynieść szczęście.

Natomiast panowie na studniówkę powinni zainwestować w nowy garnitur, ponieważ zgodnie z tym studniówkowym przesądem, nowy garnitur założony w trakcie szampańskiej zabawie ma przesiąknąć pozytywną energią. Dodatkowo w męskiej garderobie ważny jest również krawat, którego nie wolno ściągać przez całą zabawę. Co ciekawe krawat koniecznie musi być w kolorze czerwonym. Poza tym na studniówkę warto ubrać dobre, wygodne buty, których nie wolno ściągać w czasie zabawy. Oprócz tego zgodnie z tą tradycją ściągnięcie butów i tańczenie na boso może przynieść ogromnego pecha i problemy z zaliczeniem egzaminu maturalnego. Ponadto w czasie przygotowania butów warto pamiętać o pastowaniu ich w jednym kierunku co również powinno być nie bez znaczenia w maturalnych zmaganiach.

Musisz wiedzieć także o tym, że oczko w rajstopach to jeden z najgorszych studniówkowych omenów. Podobno nawet niewielkie oczko według tego przesądu może mieć negatywny wpływ na przebieg egzaminu maturalnego. Niestety, ale pomocne nie okażą się nawet zabiegi zamalowania nieszczęsnego oczka, dlatego na studniówkę koniecznie trzeba założyć mocne rajstopy. Poza tym do fryzjera można się udać jedynie przed studniówką, gdyż późniejsze przycinanie włosów według przesądu może negatywnie wpłynąć na wynik egzaminu. Na szczęście przesąd swoim zakazem nie obejmuje jednak golenia włosów oraz brody, dlatego panowie mogą wiec spokojnie się golić, a do egzaminu podejść ogoleni na gładko.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak dobrze bawić się na studniówce oraz jak zorganizować wesele i chrzciny. Zapraszamy do czytania!

Często czytane

Ubranka do Chrztu Świętego
Zadania rodziców chrzestnych
Wyjątkowe prezenty na chrzest

Świeże newsy branżowe

Chrzciny – w domu czy w restauracji
Chrzest dziecka – obowiązki rodziców
Czy warto organizować wesele?
© Copyright ostbahn. All Rights Reserved.