Z ostatniej chwili

Jak się ubrać na studniówkę? Część pierwsza

Studniówka to wielki bal i czas, kiedy dzieli nas już tylko sto dni do matury! Zwykle pojawia się też wtedy wielki dylemat, w co tu się ubrać na taką imprezę. No cóż, nasze mamy nie miały na pewno tego dylematu, ponieważ trzeba było ubrać się wtedy na galowo. Dziś jednak wszystko jest dozwolone i bardzo łatwo o niezłą wpadkę. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak ubrać się na studniówkę, przeczytaj koniecznie!


Zacznijmy od tego, że w przypadku studniówka zdecydowanie warto pomyśleć nad tradycyjnym wyborem. Pomimo iż za pewne na nie jedną imprezę przeszalałaś w obcisłej sukience bez pleców to pamiętaj, że jest to dobre rozwiązanie, ale na sylwestra, a studniówka to ostatnia szkolna impreza, ba, nawet więcej, to Wielka Gala. Potem, na studiach obowiązują już inne zasady, nie są wymagane kołnierzyki oraz galowe kolory, biały, czarny czy granatowy. Na ironię są to kolory ukochane przez ludzi mody, jeśli jednak nie przekonuje Cię moja teoria to potraktuj studniówkę jak bal przebierańców, imprezę o określonym dresscodzie. Na przykład ubierz się w stylu uczennicy, tym bardziej, że w tych granicach może wykorzystać mnóstwo tegorocznych trenów, takich jak: koronki, frędzle, przezroczystości, wiktoriańskie wpływy, maxi czy mini. Pamiętaj jednak, że podstawowa zasada to kolory. Generalnie rzecz ujmując poruszamy się pomiędzy czernią, bielą oraz granatem. W związku z tym, jeśli nadal masz awersję do szkolnych sukieneczek to śmiało możesz na tę okazję wykorzystać „małą czarną”. Przede wszystkim pamiętaj, że tak naprawdę chodzi o to, aby wygląd uczennicy był tylko inspiracją.


Generalnie rzecz ujmując masz dwa wyjścia: sukienka lub koszulka i spódnica, ewentualnie szerokie spodnie, to jest nasza baza. Pamiętaj także, że garnitury przy tej okazji są zarezerwowane dla kolegów z klasy. Natomiast wszystko, z czego możemy korzystać to elementy szkolnego wyglądu wzorowej uczennicy. Przede wszystkim są to kołnierzyki, żaboty, szarfy wiązane pod szyją na kokardę, mankiety, podkolanówki, słodkie spineczki, wstążki oraz opaski. Poza tym weź pod uwagę, że czarna mini trapezowa sukienka z białym kołnierzykiem z falbanek w stylu baby doll będzie wyglądać o wiele bardziej sexy, niż koronkowa kiecka z głębokim dekoltem. Natomiast, jeśli jesteś intelektualistką (jedną nogą na wydziale filozofii) to wybierz białą koszulę z szarfą zawiązywaną pod szyją jak krawat oraz szerokie spodnie cullotes, które wyglądają jak maxi spódnica. Poza tym, dla dziewczyn, które śledzą trendy oraz starają się być zawsze na topie świetną opcją jest biała koszula z czarną spódnicą z frędzlami, ponieważ to połączenie mieści się cały czas w granicach galowego zestawu, ale ma w sobie ten modowy pazur odpowiedni dla imprezy.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak dobrze bawić się na studniówce oraz jak zorganizować wesele i chrzciny. Zapraszamy do czytania!

Często czytane

Ubranka do Chrztu Świętego
Zadania rodziców chrzestnych
Wyjątkowe prezenty na chrzest

Świeże newsy branżowe

Chrzciny – w domu czy w restauracji
Chrzest dziecka – obowiązki rodziców
Czy warto organizować wesele?
© Copyright ostbahn. All Rights Reserved.