Z ostatniej chwili

Chrzciny – w domu czy w restauracji

Jeśli urządzamy Chrzest Święty dla naszego dziecka i podejmujemy się organizacji dużego przyjęcia czy skromnej kolacji w rodzinnym gronie, zawsze nasuwa się pytanie, gdzie zaprosić gości – do domu, czy do restauracji. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czy zorganizować chrzciny w domu czy też w restauracji. Przeczytaj koniecznie!


Zacznijmy od tego, że zanim podejmiemy decyzję, warto zastanowić się, ilu gości planujemy zaprosić i jaką kwotę gotowi jesteśmy przeznaczyć na organizację przyjęcia. Przede wszystkim w przypadku wyprawienia uroczystości na cześć Chrztu naszej pociechy w domu, mamy dwa wyjścia. Po pierwszej jeśli mamy wystarczająco dużo wolnego czasu lub możemy liczyć na pomoc kogoś bliskiego, wydajemy uroczysty obiad. W tym przypadku menu i forma przyjęcia zależą tylko od naszej inwencji i pomysłowości. Pamiętaj jednak, że hołdowanie tradycji i serwowanie klasycznego kotleta, nie jest regułą. Dlatego też przydatna będzie firma cateringowa, ponieważ odciąży nas nie tylko w przygotowaniach poczęstunku dla gości, lecz także może zaproponować nam bardziej wyszukane i urozmaicone dania. Generalnie rzecz ujmując średni koszt tego typu usługi to około 50 do 100 złotych od osoby (w zależności od tego, jaki jadłospis wybierzemy). Warto jednak wiedzieć, że w przypadku dużego zamówienia większość firm oferuje darmowy transport. Musisz wiedzieć, że przygotowanie przyjęcia na własną rękę powinno zamknąć się w kwocie zbliżonej do tej, którą wydamy na „profesjonalną” usługę.


Jeśli jednak wybierzemy organizację przyjęcia w restauracji to przede wszystkim plusem jest to, że powierzenie komuś organizacji przyjęcia jest z pewnością duża wygodą, ponieważ pozwala skupić się nam na duchowym przeżyciu Chrztu dziecka. Generalnie rzecz ujmując koszt przyjęcia w restauracji uzależniony jest od liczby zaproszonych gości, jednak w sytuacji, gdy mamy ich naprawdę wielu, niektóre duże i eleganckie restauracje oferują nam wynajem piętra (koszt około 15 tysięcy złotych) lub całej restauracji (około 30 tysięcy złotych). Pamiętaj, że dochodzi do tego cena za catering. Poza tym podobnie jak przy wynajmie samej usługi możemy zdecydować czy wolimy tradycyjne polskie menu, czy bardziej odpowiada nam kuchnia orientalna.


Pomimo to decyzja o organizacji uroczystości w lokalu nie musi się jednak wiązać z tak dużymi kosztami. Przede wszystkim jeśli planujemy skromne przyjęcie w gronie najbliżej rodziny i przyjaciół, a nie chcemy zapraszać gości do domu, dobrym rozwiązaniem będzie obiad w dobrej restauracji, ponieważ cena wytrawnego i eleganckiego obiadu to koszt około 80 złotych od osoby.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak dobrze bawić się na studniówce oraz jak zorganizować wesele i chrzciny. Zapraszamy do czytania!

Często czytane

Ubranka do Chrztu Świętego
Zadania rodziców chrzestnych
Wyjątkowe prezenty na chrzest

Świeże newsy branżowe

Chrzciny – w domu czy w restauracji
Chrzest dziecka – obowiązki rodziców
Czy warto organizować wesele?
© Copyright ostbahn. All Rights Reserved.